ЯК РОСТУТЬ М'ЯЗИ
Під зростанням м'язів мають на увазі процес збільшення м'язового волокна і оточуючих його тканин. Розглядаючи питання з наукової точки зору правильніше говорити не про зростання м'язів, а про збільшення їхнього обсягу — тобто про м'язову гіпертрофію. Більшість вчених вважають, що сама кількість м'язових волокон практично не змінюється протягом життя
і задається генетично.

Основним фактором для зростання є, так зване "стан стресу", що виникає внаслідок виникнення більшого незвичного навантаження. Відповідно організму необхідно збільшувати м'язи, щоб надалі бути готовим впоратися з ним.

Багато хто помилково вважає, що наростити м'язи можна один раз і назавжди. Однак це зовсім не так. Перестаючи отримувати певне навантаження, організм посилає сигнал про зниження зайвої з його погляд м'язової маси, в такий спосіб - вона знижується.

3 ВИДА ВПЛИВУ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ М'ЯЗОВОМУ ЗРОСТАННЮ:

1 . Напруга у м'язах

М'язова напруга виникає коли ми беремо вагу, тобто відчуваємо тяжкість. У свою чергу, воно сприяє зміні в хімічних процесах усередині м'яза, створюючи такі передумови для зростання:
- активація mTOR (внутрішньоклітинного протеїну, який є сигнальним елементом, що регулює розвиток та гіпертрофію м'язових волокон)
- Активація клітин-сателітів.

Більше того, необхідне поступове збільшення навантаження, до якого тіло ще
не звикло.

2 . Пошкодження м'язів.

Під час виконання вправ у волокнах утворюються мікроскопічні розриви. Після закінчення тренування для того, щоб “залікувати” мікророзрив, організм відправляємо у місце ушкодження поживні речовини.
На місці розриву формуються нові тканини – м'язи збільшуються в об'ємі та стають сильнішими.
Біль після тренування - відповідь організму на отримані ушкодження, яка найчастіше досягає піку на 2-у добу. Основною причиною її виникнення є накопичення молочної кислоти у м'язових тканинах. Вона утворюється
як наслідок розщеплення глюкози під час виконання вправ. Оскільки під час тренування кров не встигає постачати достатню кількість кисню тканинам, відбувається анаеробний процес розщеплення глюкози (без участі кисню), побічним продуктом якого є молочна кислота. Неприємні відчуття тривають доти, доки кров не видалить молочну кислоту з м'язової тканини.
Відсутність болю після тренування – зовсім не показник її ефективності. Поступово організм звикає до певного навантаження, стає більш ефективним та витривалим у процесі відновлення. Наявність надмірних больових відчуттів найчастіше вказує на перетренованість, що у свою чергу навпаки гальмує процес зростання. Тому не варто гнатися за блискавичними результатами та величезною вагою – навантаження необхідно збільшувати поступово, не забуваючи про техніку.

Важливо - М'ЯЗИ РОСТУТЬ НЕ ПІД ЧАС, А ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ.

Процес відновлення триває в середньому 36-48 годин – залежно від групи м'язів. Відповідно, у цей період необхідно не перевантажувати м'язи, дати їм повністю відновитися. Поки організм не подолає фізичну втому, вона накопичуватиметься, а зростання м'язів зупиниться. Організм витратить енергію підтримки життєдіяльності, а чи не збільшення м'язового обсягу.
Важливе значення для відновлення має повноцінний сон, під час якого відбувається вироблення необхідного гормону соматотропіну, що сприяє зростанню м'язів та зниженню жирових відкладень. Спати рекомендується
8-9 годин.

3 . Метаболічний стрес

Виникнення метаболічного стресу можна відчути, так зване, "печіння" під час виконання вправи. В даному випадку відбувається кровонаповнення працюючого м'яза - свого роду хімічне отруєння клітин (коли нова кров з киснем не надходить, відповідно, побічні продукти метаболізму не йдуть з клітин).
У м'язи надходить глікоген, що допомагає їм збільшуватися за рахунок зростання сполучної тканини. Такий процес називається саркоплазмічною гіпертрофією.

ТОП 3 ШКІДЛИВИХ ЗВИЧКИ, ЯКІ СПОВІЛЬНЮЮТЬ ПРОЦЕС ЗРОСТАННЯ М'ЯЗІВ:

1 . Куріння
Нікотин перешкоджає нормальному синтезу білка, тютюновий дим, звужуючи судини, погіршує доставку поживних речовин до пошкоджених м'язів, погіршує роботу дихальної та серцево-судинної систем.
2 . Алкоголь
Вживання алкоголю знижує вироблення чоловічих статевих гормонів, що впливають на процес м'язового росту, етиловий спирт гальмує синтез м'язів, уповільнюється процес відновлення.
3 . Стрес
Зазнаючи тривалих стресових відчуттів в організмі підвищується рівень катаболіків (гормони, які сприяють розпаду білка на амінокислоти) і після чого він використовує ці амінокислоти як джерело енергії, тому що всі запаси (вуглеводів, жирів, глікогену) бере їх з організму (білки). Цей процес називається катаболізмом. Кортизол (гормон стресу), будучи головним катаболічним гормоном, руйнує білки, сприяє накопиченню жиру, підвищує рівень глюкози в крові.
Таким чином, зростання м'язів – постійний і далеко не швидкий процес, що потребує правильного структурного підходу. Тому під час проходження курсу рекомендовано максимально дотримуватись режиму тренувань та харчування, дотримуватися зазначених рекомендацій.
© 2021 Сopyright Elizabet Fit
Одяг для тренувань
  • Іменна форма
  • Іменні тканинні фітнес гумки
  • Графік роботи: з 10:00 до 19:00
  • E-mail: elizabetfit01@gmail.com